fotogalerie - 2011/2012


Divadlo jazyků – středa

Malé divadlo jazyků je za námi

Proč malé? Každý druhý rok pořádá naše škola „velké“ Divadlo jazyků, přehlídku divadelních scének zahraných v cizích jazycích. Na tuto akci konanou v Divadle Na Prádle zveme školy z celé republiky a společně s Cambridge University Press a Pedagogickou fakultou UK zároveň pořádáme mezinárodní konferenci pro učitele o výuce jazyků pomocí dramatických aktivit a divadla. Tato velká akce nás čeká opět příští rok. Letos tedy hrály „jen“ skupiny z naší školy, jenže i tak samotný první stupeň vydal na devatenáct představení zahraných v angličtině, němčině a francouzštině.

Děkujeme kulturnímu centru Kaštan za útočiště a mimořádně laskavou spolupráci. Městské části Praha 6 za finanční podporu, pizzerii Piccolo Mondo za to, že pro čtvrťáky zdarma napekla pizzy na jejich „cestu do kosmu“, všem učitelům, kteří pomohli s organizací, rodičům za aktivní spolupráci s výrobou kostýmů a samozřejmě především samotným dětem za jejich obdivuhodné herecké a jazykové výkony. Potvrdilo se, že Komenského okřídlené „škola hrou“ výborně funguje: děti se naučily spoustu nového v akci, při tvořivé činnosti, zkusily si, jaké to je překonat trému a předvést, co umí, a spolu s námi si odnášejí spoustu nevšedních zážitků. Vidina hraní na divadle navíc působí jako mimořádně silný motivační prvek k vlastní pilné práci ve škole i doma. 

Malé divadlo jazyků letos proběhlo až v samém závěru roku, takže již nezbyl čas na to, aby nám děti napsaly, jak se jim práce na divadle líbila. Na fotografiích z pondělních, úterních i středečních představení je však patrné, s jakým zápalem ke svým divadelním kusům děti přistupovaly. Myslím, že paní učitelka Bára Dočkalová, která je iniciátorkou a duší celé akce, se může spokojeně a zaslouženě vydat na prázdniny.
                                                                                              František Chlaň